Chybí Vám na našich stránkách něco? Máte otázku, která by se mohla týkat i ostatních výletníků? Nelíbilo se Vám něco na našich výletech, nebo Vás naopak nadchl? Podělte se s ostatními a neváhejte se nás zeptat! 

Jsme nažhavení vám co nejdřívě odpovědět :-)

Vaše podněty

Nějak to celé nechápu

Míša | 08.05.2013

Nějak mi asi uniklo, co je přidanou hodnotou těch vašich výletů. Při vší úctě, Jizerky nejsou zrovna velehory, kde by si člověk najímal člověka, aby se neztratil. A pokud jsem koukala, tak člověk, na kterého je vedená živnost, nemá ani zkoušky průvodce, ani žádné specifické znalosti jako je botanika, historie nebo něco, co by mohlo člověka k takové vvycházce nalákat. Co člověk za těch 800 Kč /den dostane? Podle všeho u výletů není ani zajištěna doprava na nástupní místa, což by bylo asi tak jediné, kde bych viděla nějakou přidanou hodnotu. Na stránkách se nikde nepíše, co je na daném výletě specifické a proč by ho měl někdo podniknout. Co se díky průvodci dozví nebo zažije navíc? Jediné, co se člověk dozví je, kolik za to zaplatí. A vlastně ani neví komu, protože nikde není uvedeno, kdo bude průvodcem na daných výletech a jaká je jeho kvalifikace. Prostě je to celé amatérismus a vaření z vody. Jen cesta jak se bez námahy pokusit vydělat peníze. A pokud má jít o snahu podpořit turistiku v Jizerských horách, tak toto rozhodně není způsob, jak na to. To spíš lidi odradí.

Re: Nějak to celé nechápu

Šaruš | 08.05.2013

Především děkuji za dotazy. V první řadě - přidanou hodnotu mají výlety s námi v několika ohledech.
1) Nemusíte si cestu plánovat sami. Jak je zde napsáno, výlety je nutné si objednat předem, ať už telefonicky nebo e-mailem, v rámci toho je také možné domluvit se na konkrétních požadavcích klienta. Jistě chápete, že zde nemohu zveřejňovat plány tras, nicméně dle mého mínění již samotný název jednotlivých cest vyjadřuje charakter výletu.
Netvrdím, že Jizerské hory jsou špatně značenou oblastí, nicméně zabloudit se v nich opravdu dá, a především se jistě najdou i lidé, kteří na výlety chodí rádi, ale nemají příliš v oblibě jejich plánování, mají na něj málo času nebo by si jen rádi užili ta opravdu nejzajímavější místa.
2) Na to, aby vám průvodce podal pravdivé informace o daném území, jeho charakteristických rysech, zajímavých bodech či jeho historii, na to nemusí mít diplom. Z mých osobních zkušeností je přínosnější, když se daný člověk o tyto oblasti samostatně zajímá a když se v konkrétních znalostech sebevzdělává. Myslím, že každý z nás zná mnoho lidí, kteří se zabývají jinou oblastí, než ve které jsou vystudovaní a přesto svou činnost provozují dobře.
Co se týče ceny, je zmíněných osmset korun maximální částka (pro výlety vedené v češtině). Myslím si, že to, že s vámi bude někdo, kdo má odborné znalosti o dané lokalitě, trávit víc než sedm hodin, a bude tvořit výlety dle vašich konkrétních specifických požadavků, požadavků jednoho jediného člověka, je zmíněná částka jeho adekvátní odměnou. Pokud se vám toto nezamlouvá, můžete se zkusit informovat o jiných možnostech naší oblasti.
Doprava na místa opravdu zajištěna není, právě proto je zde k dispozici mnoho nástupních míst. Dá se předpokládat, že někteří z klientů budou ubytováni v oblasti Jizerských hor, ať už to bude Bedřichov, Janov nad Nisou nebo Jizerka, můžeme se samozřejmě přizpůsobit a začínat výlet přímo z jejich penzionu. Klienti, kteří by přijeli jen na jeden den na výlet, mohou být z mnoha různých lokalit, proto není k dispozici doprava na místo, Navíc rámci šetření našeho životního prostředí podporujeme hromadnou dopravu. Nástupní místa jsou tedy z velké části volena tak, aby byla dostupná od MHD nebo jiné veřejné dopravy.
Co se týče kvalifikace a osoby, která vás bude provázet: v levé části stránky je možné nalézt IČO Ivany Zelenkové, která má, samozřejmě, živnost na Provozování cestovní agentury a průvodcovská činnost v oblasti cestovního ruchu. Konkrétním průvodcem, který se s vámi na výlet vydá, budu ve většině případů já (Šárka Zelenková). Na mě je možné nalézt kontakty v sekci Kontakt. Doplním tam tedy více informací o sobě, abyste měli jistotu, že výlet splní vaše očekávání. Nemusí to však platit ve všech případech, nicméně mohu vám zaručit, že pokud by se o vás staral kdokoliv jiný, bude dostatečně znalý a kvalifikovaný (možné jen sečtělý) na to, aby vám ukázal krásu našich hor.
Jestli tento projekt přispěje k podpoře turistiky a propagaci Jizerských hor, to ukáže teprve čas.

Re: Nějak to celé nechápu

Míša | 09.05.2013

Vidím to sice trochu jinak, ale každopádně díky za odpověď. Přeju hodně úspěchů a klientů.

Jediné, co mi v tuto chvíli přijde zajímavé, jsou společné výlety, které věřím mohou nalákat nějaké zájemce. Kolektivní aktivity a možnost poznávání nových lidí by mohlo být alespoň trochu lákavé. Ideální by bylo, kdyby tyto výlety byly zdarma, pak by to možná vytáhlo pár lenochů z gauče a bylo to k něčemu dobré.

Re: Re: Nějak to celé nechápu

šaruš | 09.05.2013

Děkuji. Chápu, že každý má jiný pohled na věc. Uvidíme, zda se projekt uchytí či nikoliv.

Re: Nějak to celé nechápu

Míša | 27.12.2014

Tak koukám, že se projekt moc nechytil, což? Ani by mne nepřekvapilo, kdyby to celé byla jen kamufláž na čerpání fondů EU nebo praní špinavých peněz. Jinou logiku to nemá. Nebo se nějaký rentiér už hodně nudil a potřeboval si zkrátit volný čas. Ale jako vtip to bylo fajn. Do novéhu roku přeji všem lidem v této zemi, aby měli tolik peněz a volného času, jako pravděpodobně mají autoři tohoto nesmyslu. A pokud možno více rozumu. Věřím, že přebytečné peníze a volný čas se dají využít mnohem smysluplněji.

Anketa

Šaruš | 27.04.2013

A samozřejmě nelíbí-li se vám něco na těchto stránkách, pokud jste tu nenašli, co jste hledali, dejte nám vědět, co vám tu chybí. Příště už to najdete!

Přidat nový příspěvek