Vybavení

Na treky v Jizerských horách úplně postačí nízké sportovní boty určené pro pohyb v přírodě, trekové nebo běžecké. Oblečení sportovní, dle předpovědi počasí a především pro delší výlety je vhodné vzít si s sebou alespoň jednu vrstvu navíc. Mějte na paměti, že Jizerské hory patří k nejdeštivějším místům v republice!

Nezapomeňte s sebou také dostatečné množství tekutin a jídla.

Mnohé z výletů vedou na hranicích s Polskem (někdy i po polské straně), je proto nezbytné mít u sebe osobní doklady. Nezapomeňte také na kartu zdravotní pojišťovny!

Další vybavení dle konkrétních povětrnostních podmínek (opalovací krém, sluneční brýle, čepice, rukavice, pláštěnka,...).

Samozřejmě je možné si na jakýkoliv výlet po Jizerských horách vzít na pomoc hůlky, ať už speciální na nordic walking nebo jen hole turistické. Chůze s holemi má mnoho výhod, může např. ulevit Vašim kloubům při scházení kopců, zrychlí Vaše tempo a v neposlední řadě na rozdíl od běžné chůze zapojíte i horní část těla. Hole na NW se od turistických liší v mnoha ohledech. Především mají jiné bodce a jiná poutka. Možnost zapůjčení holí na NW na https://www.adler-ski.cz/pujcovna-nw-holi, možnost zapůjčení turistických holí u nás (30,-/den).